ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Αθλητισμός

Πρωταθλητής τα POLLONIA F.C.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά οι Βlinders φτάνουν ως το μεγάλο φαβορί στον τελικό οπου πολύ μικρές λεπτομέρειες τους στερούν και πάλι την κούπα.
Τα Pollonia μιμηθήκαν τους Ικαρους και στην πρώτη τους συμμετοχή κατέκτησαν τον τίτλο.
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα όπου κυριάρχησε η δύναμη σε βαρος της τεχνικης σε αθλητικότατα όμως πλαίσια.
Το σκορ άνοιξε για τα Pollonia ο Μ. Ζουλιας με κάτι σαν σουτ μέσα από την περιοχή.
Οι BLINDERS απάντησαν με ένα κεραυνό στο δεξί παράθυρο του Αγγέλου Κουτσουρέλη που άφησε άγαλμα τον Μέξι. 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι ΒLINDERS πήραν τα ηνία του αγώνα και μαζί και το προβάδισμα στο σκορ με διαγώνιο σουτ του Εμ. Μαλλη. Τα Pollonia όμως δεν το έβαλαν κάτω ισσοροπησαν το παιχνιδι και ισοφάρισαν προς το τέλος του αγώνα με τον Αντ. Βαμβουνη. Τέσσερα γκολ από αμυντικούς παίχτες.
Μεχρι το τέλος του 60λεπτου δεν άλλαξε κάτι και ο τελικός οδηγήθηκε σε έξτρα χρόνο.
Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης ο Σοσόλι έφερε τουμπα παλι το ματς με κοντινό πλασέ γράφοντας το 3-2 για τα Pollonia.
Στη συνέχεια οι BLINDERS πίεσαν την εστία των Pollonion αλλά εκεί υπήρχε ένας αλάνθαστος σημερα Μέξι που με εξαιρετικές επεμβάσεις κράτησε το σκορ και μαζί και τον τίτλο για φέτος.
Αξίζει να σημειωθεί στο τέλος της παράτασης ο Κυριτσης έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει.
Για τους νικητές κορυφαίος ήταν ο.τερματοφυλακας Λ. Μέξι ενώ πολύ καλή απόδοση είχαν οι Πανιδης , Σοσολι και Μαυρογιάννης ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Παπαδημητρίου, Νίνος, Σιδερης και Κουτσουρελης.